3D Návrhář kanceláří3D Návrhář kanceláří

V poptávkovém seznamu nejsou žádné položky.

0,- KčCena celkem:
Office ProOffice ProKancelářské židle a doplňky

OFFICE PRO představuje kancelářské židle a další kancelářské doplňky.

Jít na web
ExnerExnerManažerský nábytek

Značka EXNER je značkou reprezentativního kancelářského nábytku.

Jít na web

Paravány AKUSTIK – Akustické oddělení pracovišť

Paravány AKUSTIK

  • Snížení hluku
  • Snadná montáž
  • Variabilita
  • Možnost špendlení
  • Testováno

Paravány na plochu stolů

Umístění na plochu stolů slouží výhradně k oddělení protilehlých nebo napojených stolů. Na samostatně stojící stůl jej použít nelze.

Výška 42,5 cm nad pracovní desky stolu poskytuje vizuální i akustické oddělení pracoviště od ruchu v kanceláři.

Délky paravánů respektují délky pracovních stolů HOBIS. Díky stavebnicovému systému lze s pomocí spojovacích sloupků napojovat paravány na sebe průběžně (S), do tvaru T, nebo do kříže (X). Snadné spojení pomocí důmyslného bajonetového systému, žádný spojovací materiál.

Paravány na hranu stolu

Uchycení k hraně stolu umožňuje použití na samostatně stojící stoly. Přesah 17,5 cm pod desku stolu slouží částečně jako diskrétní clona pod stolem. Výška nad pracovní desku je stejná, jako u typu na stůl, tedy 42,5 cm. Tím je umožněna vzájemná kombinace.

Délky paravánů respektují délky pracovních stolů HOBIS. Pomocí spojovacích prvků lze paravány spojovat průběžně, nebo do tvaru L. Pro spojení paravánů do sestavy je i zde použitý bajonetový spoj.

V případě požadavku na tvar sestavy do T nebo X, což jsou případy oddělení protilehlých pracovišť, se použijí paravány na plochu stolů (předchozí kapitola). Výška nad pracovní desku je stejná – 42,5 cm, takže výsledný efekt je kompaktní sestava.

Pozor, tento typ paravánu nelze montovat na hranu stolů hloubky 60 cm kvůli nedostatečné stabilitě stolu.

Příčkové paravány

jsou samostatně stojící čalouněné akustické dělicí příčky. Oproti stolovým paravánům nejsou umístěním vázány na stoly a jsou koncipovány jako nezávislé, volně stojící dílce. Jejich vnitřní délky jsou nastaveny na skladebné rozměry 60, 80, 100 a 120 cm. Nejsou to náhodné míry, dají se z nich v případě potřeby poskládat délky pracovních stolů HOBIS (80, 120, 140, 160 a 180 cm).

Stejně jako stolové paravány můžeme díky spojovacím sloupkům paravány mezi sebou napojovat průběžně, do tvaru T, L nebo X. Také zde je použitý osvědčený bajonetový

spoj. Příčkové paravány nabízíme ve dvou výškách. Výška 118 cm umožňuje napojení na stolové paravány ve stejné výškové linii. Výška 156,5 cm zvyšuje akustickou účinnost snižování hluku.

Akustická pohltivost paravánů byla testována v reálném prostředí specialisty v oboru akustiky. Výsledky jsou prezentovány v Protokolu o zkoušce č.: P037-14

hlukmontazspendlenitestovano